[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 19. juuni 2018  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Aasta gümnasist Kristjan Mäeots tahab õppida inseneriks
19.06.2018. Eile toimus Kuressaares esimene Saaremaa valla parimate koolilõpetajate tunnustusvastuvõtt, kus osales pea 50 tublit õppijat koos vanematega. Aasta gümnasistiks valitud Kristjan Mäeots tahab edasi õppida inseneriks.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2017
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Uudised

MoSo stuudio hüpati avatuks MoSo stuudio hüpati avatuks
19.06.2018. Ivika Laanet-Nuut. Pühapäeval avas endise Saaremaa Valsi hotelli teisel korrusel uksed MoSo treeningstuudio, mille asutasid Triin Kald ja Marii Aksiim. »
Kaisse sõitnud Regula on tagasi liinilKaisse sõitnud Regula on tagasi liinil (2)
19.06.2018. Ahto Jakson. Möödunud reedel Virtsu-Kuivastu liinile appi läinud ja esimesel päeval Kuivastu sadamas vastu kaid sõitnud parvlaev Regula jätkas juba laupäeva õhtul pärast remonti lisareiside teenindamist. »
Kelmus, liiklusõnnetus ja heinamaa süttimineKelmus, liiklusõnnetus ja heinamaa süttimine
19.06.2018. MM. Nädalavahetusel registreeriti Saaremaal 43 erinevat korrarikkumise teadet. Päästjad käisid kustutamas traktorist süttinud heinamaad ja hoone lähedale tehtud lõket. »
Valmis kohaliku toidu kataloog Saare OTT Valmis kohaliku toidu kataloog Saare OTT  (1)
19.06.2018. Sigrid Osa. Mõne nädala eest sai valmis Saare maakonna väiketalupidajate, käsitöötegijate, „korja ise“ kohtade, talupoodide ja avatud talude „talust taldrikuni“ restoranide kohta infot edastav kohaliku toidu kataloog, mille andis välja Saaremaa Talupidajate Liit. »
31% ennustajatest usub jalka MM-il Brasiilia võitu31% ennustajatest usub jalka MM-il Brasiilia võitu (1)
19.06.2018. MM. Meie Maa toimetusse laekus 236 korrektselt täidetud jalgpalli maailmameistrivõistluste ennustustalongi. Võrreldes 2014. aastal Brasiilias toimunud MM-iga on Meie Maa ennustusvõistluse talongide arv jäänud enam-vähem samale tasemele (2014. aastal osales 219 talongi). »
Maakonda jõuavad esimesed DPD pakiautomaadidMaakonda jõuavad esimesed DPD pakiautomaadid (8)
19.06.2018. Ahto Jakson. Standard- ja ekspress-pakiveoteenust pakkuv ettevõte DPD Eesti paigaldab Saare maakonda esimesed kaks pakiautomaati. »
TTÜ mereakadeemia Kuressaare keskuse lõpetas 30 õpilast TTÜ mereakadeemia Kuressaare keskuse lõpetas 30 õpilast
19.06.2018. Ivika Laanet-Nuut. Linnuse kapiitlisaalis toimus eile TTÜ mereakadeemia Kuressaare meremajanduse keskuse lõpuaktus. Lõpetajaid oli kokku 30 kolmel erialal – meretehnika ja väikelaevaehitus, ettevõtlus ja elamusmajandus ning turismi- ning toitlustuskorraldus. Cum laude lõpetas tänavu õpingud neli õpilast. »
Reedel avati Saaremaa Kunstistuudio LoomekeskusReedel avati Saaremaa Kunstistuudio Loomekeskus (1)
18.06.2018. MM. Siis kui kopad ja freesmasinad hakkasid vaikima, hakkas reedel Lossi tänavas sumisema hoopis teine seltskond. Nimelt toimus Saaremaa Kunstistuudio sünnipäev ja loomekeskuse avamine. »
Coopi Jaanilaadal käis palju inimesiCoopi Jaanilaadal käis palju inimesi
18.06.2018. Aldo Maksimov. Need Saaremaa laadahuvilised, kes varem ei teadnud, kus asub Rehemäe pood, Tehnika tänav ja Kaubaait, said selle laupäeval teada. Coopi Jaanilaat oli omamoodi elamus. »
Jalgpalli MM magnetiseerib ka saarlasiJalgpalli MM magnetiseerib ka saarlasi
18.06.2018. Aldo Maksimov. Jalgpalli MM oli eile lõunaks kestnud vaid kaks ja pool päeva kui tegime juttu mõningate saaremaalastega, keda arvasime teadvat jalgpalli jälgivat. »
Pärsamal antakse tasuta vanu raamatuid (3)
16.06.2018. Ivika Laanet-Nuut. Pärsama raamatukogust on võimalik huvi korral soetada endale eesti ilu- ja väliskirjandust, veidi ka liigilist. »
Ujuvkraana vrakk on merest eemaldatud Ujuvkraana vrakk on merest eemaldatud
16.06.2018. MM. Aastaid Saaremaal Möldri lahes seisnud ujuvkraana on nüüdseks merest koristatud. Eelnevalt pumbati kütusetankidest välja õli- ja kütusejäägid ning eemaldati muud ohtlikud jäätmed, nii nagu nägi ette keskkonnainspektsiooni ettekirjutus. »
Liinile appi läinud Regula põrutas kaisseLiinile appi läinud Regula põrutas kaisse (9)
16.06.2018. Ahto Jakson. Pärast uuenduskuuri läbimist eile Virtsu-Kuivastu liinile lisalaevana appi läinud Regula põrutas juba esimesel päeval Kuivastu sadamas vastu kaid. »
Muhu noortekeskuse juht lahkus ametistMuhu noortekeskuse juht lahkus ametist (5)
16.06.2018. Ivika Laanet-Nuut. Viimased kaks aastat Muhu noortekeskust juhtinud Marii Pregel (pildil) lahkus ametist, mistõttu vallavalitsus kuulutas uue inimese leidmiseks välja konkursi. »
Saarlased TS Laevade omanikeringis (4)
16.06.2018. MM. Seoses AS-i Tallinna Sadam börsileminekuga kuuluvad nüüd TS Laevad OÜ omanikeringi Kalle Koov, Rain Helde, Erkki Raasuke, osaühing Põlmer ning mitmed teisedki saarlased ja maakonna ettevõtted. »
Praamilt merre hüpanud või kukkunud mees leiti uppununaPraamilt merre hüpanud või kukkunud mees leiti uppununa (2)
16.06.2018. MM. Kuivastu sadamas hüppas või kukkus täna hommikult praamilt merre 24-aastane mees, kes leiti õhtul pärast kella kuut uppununa. »
Maagi aia maakelder jääb allesMaagi aia maakelder jääb alles
16.06.2018. Gunnar Usin. Pargi lasteaed asub Kuressaare linnale ka ajaloolises mõttes olulisel krundil, mida tuntakse Maagi aiana. Hetkel vana hoone lammutustööd jätkuvad ja 19. sajandist pärit maakelder peab muinsuskaitse eritingimuste kohaselt säilima. »
TS Laevad: õhtused ja hommikused väljumised annavad kindluseTS Laevad: õhtused ja hommikused väljumised annavad kindluse (4)
15.06.2018. Ahto Jakson. Virtsu-Kuivastu liinil opereeriva TS Laevade teatel annab suure- ja erimõõtmeliste veoste vedu hommikustele ja õhtustele praamide väljumistele viimine nii transpordiettevõtetele kui ka logistikutele kindluse, et veos saab plaanipäraselt üle veetud. »
Jaanilaat pakub uut ja vanaJaanilaat pakub uut ja vana
15.06.2018. Anneli Tarkmeel. Kui te leiate, et teie majapidamisest on puudu gaasimask, endise Edu poe kilekott või näiteks vana pommidega poekaal, tuleb homme seada sammud Kaubaaida ja Rehemäe poe vahelisele rohealale ning endise kaubabaasi lattu. »
Laimjala raamatukogu sai poole rohkem ruumi juurdeLaimjala raamatukogu sai poole rohkem ruumi juurde
15.06.2018. Ivika Laanet-Nuut. Kolmapäeval avati pidulikult Laimjala teenuskeskuses asuvad uued raamatukogu ruumid, kus pinda on võrreldes varasemaga poole rohkem. »
Arvamus

JUHTKIRI - Olgu teed teile avatud!
19.06.2018. MM. Mäng on väikese inimese töö. Aga õppimine? Kas õppimine ei olegi töö? On, ja kuidas veel. Ning kui mõelda selle peale, et töö pidavat kiitma tegijat, siis mõnikord tõesti nii juhtub, et tegijat märkavad nii need, kes seda on kohustatud ja seatud märkama ehk siis õpetajad, kui ka need, kes jagavad tunnustusi. »
MÕTE - Inimsuse printsiibist (3)
19.06.2018. Ene Kallas. Iga kord, kui loen feministide arvamusi, kes, vabandust väljenduse pärast, tissid õlal, suunduvad korda looma, jagades meestele jalgadega hoope sinna, kuhu vaja, on mul väga piinlik. »
See ei ole poliitikute sõda… (3)
19.06.2018. Liisa Oviir, riigikogu liige, sotsiaaldemokraat. Juuni alguses avaldatud alkoholiuuring on huvitav lugemine. Mõnda selle aspekti kajastati ohtralt, näiteks seda, et alkoholi tarbimine kasvas 2017. aastal 0,7 protsenti ehk keskmiselt joodi ühe elaniku kohta 0,08 liitrit enam kui 2016. aastal. Kas julgeksime sama suure palgatõusu protsendi puhul hõisata, et palgad suurenesid? Arvan, et mitte. Pigem ütleksime, et kasvu pole ja palgatase on sisuliselt endine. »
Maaelu

Räime ja lesta napib, aga kuidas on lood mudilaga?Räime ja lesta napib, aga kuidas on lood mudilaga?
14.06.2018. Vilma Rauniste. Selliste küsimustega pöördusin kolme eri kandi vetes püüdvate staažikate kalurite poole. Läätsa mees küll enam püügiga ei tegele, kuid teadmised vetest ja kaladest on ikka olemas. »
Arutelu all oli põlvkondade vahetus põllumajanduses (3)
07.06.2018. MM. Maaeluminister Tarmo Tamm osales 3.–5. juunini Bulgaarias Sofias toimunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel, kus peateemaks oli põlvkondade vahetus põllumajandussektoris. »
Söödavarumise algus on nigelavõituSöödavarumise algus on nigelavõitu
07.06.2018. Vilma Rauniste. Kui eilses usutluses rõõmustasid mesinikud sooja kevade ja õiterohkuse üle, mis mesilindude kevadise korje mitmest varasemast kevadest saagirikkamaks on teinud, siis looma- ja taimekasvatajad on tõsises mures, sest taimestiku olukord muutub iga päevaga halvemaks. Lubatud vihma aga ei tule ega tule. »
Sport

Harri Palmar liitub, Põlluäär jätkabHarri Palmar liitub, Põlluäär jätkab
19.06.2018. Gunnar Usin. Saaremaa võrkpalliklubi annab teada, et nende temporündeosakonnaga liitub eelmisel aastal Pärnu VK eest mänginud Harri Palmar, kelle ema on sündinud ja üles kasvanud Saaremaal. Lepingut pikendas diagonaalründaja Siim Põlluäär. »
Kuusk EM-il medalivõitjaKuusk EM-il medalivõitja
19.06.2018. MM. Serbias Novi Sadis peetaval vehklemise EM-il jõudis saarlanna Kristina Kuusk eile õhtupoolikul poolfinaali. Sellega on ta endale medali juba kindlustanud, kirjutab sport.delfi.ee. »
Viru ralli saarlastele edukasViru ralli saarlastele edukas
19.06.2018. MM. EAL Eesti autorallimeistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge neljanda etapina sõidetud Viru ralli võitis Georg Gross (Ford Fiesta RS WRC), kelle kaardilugeja oli Ott Tänaku endine meeskonnakaaslane saarlane Raigo Mõlder. Neile oli see juba kolmas kord Viru rallil triumfeerida. »
Intervjuu

Viljar Aro: olen kogu hingega oma kooli küljesViljar Aro: olen kogu hingega oma kooli küljes (1)
16.06.2018. Vilma Rauniste. Jaanid on ukse ees. Just sel ajal sulguvad kooliuksed, et õpilased ja õpetajad saaksid pingelise tööga kulutatud jõuvarusid taastama hakata. Et uuel õppeaastal oleks kooliperel veel enam jaksu, sest 15. jaanuaril on kooli juubel – SÜG 100! –, mis vajab tähistamist. »
Annika Iin: tants on olnud kogu minu elu Annika Iin: tants on olnud kogu minu elu
09.06.2018. Vilma Rauniste. Täna on Kuressaare staadion täis rahvariietes lapsi, noori, täiskasvanuid ja eakaid, tüdrukuid ja poisse, mehi ja naisi. Toimub Saaremaa 46. tantsupidu „Tuhande tunde saar”. Tantsurahvale on see eriline üritus. Rahvatants ja -pidu on tänase intervjueeritava Annika Iini jaoks aga nii eriline, et selleta ta oma elu ette kujutada ei oska. Rahvatants on alati olnud tema käivitav mootor ja on ikka veel. »
Eveli  ja Taavi-Aadu Aida pereelu kui elu sipelgapesasEveli ja Taavi-Aadu Aida pereelu kui elu sipelgapesas
02.06.2018. Vilma Rauniste. Eile oli lastekaitsepäev. Lapsed ja emad-isad on seega just sel nädalavahetusel eriliselt fookuses. Tänane usutlus on Eveli ja Taavi-Aadu Aidaga, kelle neljalapseline pere pärjati 12. mail Tartus ERM-is aasta suurpereks. On ka põhjust. Need noored lapsevanemad on saarde kolimisega paari aasta jooksul suutnud ühe väikese maakoha arengut märgatavalt mõjutada ning nende tegusad jäljed aina laienevad. »
Täna loetuimad
Aasta gümnasist Kristjan Mäeots tahab õppida inseneriks (7)
Kelmus, liiklusõnnetus ja heinamaa süttimine
Maakonda jõuavad esimesed DPD pakiautomaadid (8)
MoSo stuudio hüpati avatuks
TTÜ mereakadeemia Kuressaare keskuse lõpetas 30 õpilast
Valmis kohaliku toidu kataloog Saare OTT  (1)
Harri Palmar liitub, Põlluäär jätkab
31% ennustajatest usub jalka MM-il Brasiilia võitu (1)
Kaisse sõitnud Regula on tagasi liinil (2)
MÕTE - Inimsuse printsiibist (3)
Aare Martinsoni valguseallikad ja viikingitemaatika Marus
See ei ole poliitikute sõda… (3)
Emotsioonidest pakatav päev Asva viikingikülas  (1)
Viru ralli saarlastele edukas
Noot jooksis 3.43,17
Nädala loetavuse top 5
Coopi Jaanilaadal käis palju inimesi
Aasta gümnasist Kristjan Mäeots tahab õppida inseneriks (7)
Kelmus, liiklusõnnetus ja heinamaa süttimine
Maakonda jõuavad esimesed DPD pakiautomaadid (8)
MoSo stuudio hüpati avatuks
Kommentaarid
See ei ole poliitikute sõda… (3)
Valmis kohaliku toidu kataloog Saare OTT  (1)
Maakonda jõuavad esimesed DPD pakiautomaadid (8)
Kaisse sõitnud Regula on tagasi liinil (2)
Aasta gümnasist Kristjan Mäeots tahab õppida inseneriks (7)
Muhu noortekeskuse juht lahkus ametist (5)
MÕTE - Inimsuse printsiibist (3)
Reedel avati Saaremaa Kunstistuudio Loomekeskus (1)
31% ennustajatest usub jalka MM-il Brasiilia võitu (1)
Emotsioonidest pakatav päev Asva viikingikülas  (1)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2018. Kõik õigused kaitstud