[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Esmaspäev, 22. oktoober 2018  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Auriga keskus sai kümneaastaseks
22.10.2018. Saare maakonna ainus kaubandus- ja vabaajakeskus Auriga tähistas laupäeval oma kümnendat juubelit laulu, tantsu, sünnipäevapakkumiste ja kolmekümne kilo kohupiimatordiga.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
detsember 2017
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Uudised

Kolme päeva jooksu võitsid Nikolajev ja KuslapKolme päeva jooksu võitsid Nikolajev ja Kuslap
22.10.2018. Angela Randmets. Garanteeritult vaid parimaid jooksuemotsioone pakkuv Saaremaa kolme päeva jooks toimus tänavu juba 45. korda. »
Edukontoris edendatakse vaimutervist
22.10.2018. MM. Vaimse tervise kuu raames toimub täna kell 15 Kuressaare Edukontoris pooleteisttunnine inspireeriva pealkirjaga töötuba #KUIDASISEOMAELUJUHIN? »
Kunstistuudios näeb näitust “Seisundid”
22.10.2018. MM. Saaremaa Kunstistuudio Galeriis avati laupäeval tallinlastest kunstnike Anna Sui ja Lii Pähkli ühisnäitus “Seisundid”. »
NutiAkadeemias saab nutikaks
22.10.2018. MM. Homme, 23. oktoobril algusega kell 13 on kõik nutihuvilised oodatud Kuressaare Kultuurivara 2. korrusel asuvasse nõupidamiste ruumi, NutiAkadeemiasse. Eriti oodatud on sinna kõik need, kes end nuti- ja digimaailmas veel päris koduselt ei tunne. »
Keelpillifestival tõi ilusaid hetkiKeelpillifestival tõi ilusaid hetki
22.10.2018. Angela Randmets. Nädalalõpp tõi Kuressaare Muusikakooli kokku keelpillipoisse üle terve Eesti. Muusikakooli kunstilise juhi Laine Sepa nõtke taktikepi all sai teoks kahepäevane XVII Rahvusvaheline Poiste Keelpillifestival. »
TÕN kestab reedeni
22.10.2018. MM. Eelmisel neljapäeval Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumis infotunniga „Õpi ja tööta!“ ja Jakob Naageli KTG Aasta Tõnniks valimisega startinud TÕN ehk täiskasvanud õppija nädal kestab 26. oktoobrini. Nii nagu mujal Eestis toimub ka Saaremaal TÕNi raames mitmeid täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid üritusi. »
Suurtäheluku päeval tohib trükitähtedega kirjutada (1)
22.10.2018. Angela Randmets. Täna on rahvusvaheline suurtäheluku päev. Suurtähelukk ehk Caps Lock on arvutiklaviatuuri klahv, millele vajutamise järel saab kogu järgneva teksti trükitähtedega kirjutada. »
Kultuurikeskuses saab verd anda
22.10.2018. MM. Kõik terved, puhanud, söönud, vähemalt poolsada kilo kaaluvad ja õitsvas täiseas ehk 18-60-aastased Eesti Vabariigi kodanikud või üle aasta elamisloaga Eestis elanud inimesed on oodatud täna Kuressaare Kultuurikeskusesse ja homme Orissaare kultuurimajja, et aidata vereloovutuse läbi elusid päästa. »
Põllumajandusplastiga seotud probleemid pärinevad vildakast seadusestPõllumajandusplastiga seotud probleemid pärinevad vildakast seadusest
22.10.2018. Angela Randmets. Meie Maa 11. oktoobril ilmunud artiklist "Põllumajandusjäätmeid saab ära anda valitud kohtades“ inspireeritud ühispöördumises märgivad põllumajandusplastide maaletoojad ja turustajad, et nende tegevust reguleeriv seadusandlus pole ei aja- ega asjakohane. »
Urmas Reinsalu: laekuv tulumaks olgu pöördvõrdeline keskmise palgagaUrmas Reinsalu: laekuv tulumaks olgu pöördvõrdeline keskmise palgaga (2)
20.10.2018. Ardo Vahter. Eile viibis Saaremaal justiitsminister Urmas Reinsalu, kes kevadisteks riigikogu valimisteks valmistudes sai siin kokku Isamaa Saaremaa piirkonna valimismeeskonnaga ja oli otsimas vastuseid küsimustele, kuidas Saaremaa huvisid Isamaa valimisprogrammis selgelt kajastada. Reinsalu avaldas lootust, et külaskäik aitab luua hetkepilti praegusest Saaremaast. »
Parkimiskohtade põuale haigla parklas head lahendust ei ole (7)
20.10.2018. Ardo Vahter. Viimasel ajal on sotsiaalmeedias korduvalt tõstatunud parkimiskohtade vähesuse probleem Kuressaare haigla parklas. »
Minister tähistas valla sünnipäeva palvushommikusöögiga (4)
20.10.2018. MM. Riigihalduse minister Janek Mäggi viibis eile Saaremaal ning osales valla esimesele sünnipäevale pühendatud palvushommikusöögil, kus arutati, mida või keda Eesti usub. »
Hõimupäeval heisatakse lipud
20.10.2018. MM. Täna, 20. oktoobril on hõimupäev. Sel puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Ühise soome-ugri kultuuripärandi teadvustamiseks ja teiste hõimurahvaste toetuseks võivad Eesti lipu heisata ka kõik teised. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul. »
Muhu koolijuhi mälestuskivi saab paika novembris
20.10.2018. Angela Randmets. Muhu põhikooli kauaaegse direktori Senta Roomi mälestuse jäädvustamisel saab kaasa lüüa veel kuu aega. Ehkki staažika koolijuhi kalmule plaanitava mälestuskivi tarbeks on tänaseks kogunenud vaid alla poole selle kogumaksumusest, on kauni loodusliku mustriga hõbehallist graniidist kivi Senta poja Hannes Roomi sõnul juba peaaegu valmis. »
Jõulukuusk võidakse tänavu panna kõlakoja ette  (8)
20.10.2018. Angela Randmets. Juhul, kui Kuressaare kesklinna ehistustööd advendiajaks valmis ei saa, paigaldatakse tänavune jõulukuusk kõlakoja ette. »
Lümanda keskusehoonest saab Lümanda Maja
20.10.2018. MM. 1. novembrist algab kunagises Lümanda sovhoosi kontor-klubis uuenduskuur, mis vältab tuleva aasta augusti lõpuni. Muutub ka hoone nimi, milleks saab Lümanda Maja. »
Ilmatark ennustab peagi lund (3)
20.10.2018. Sigrid Osa. Saaremaa ilmatark Margus Arge soovitab inimestel viimaseid kuldseid sügisilmu nautida, sest tema ennustab, et talv tuleb sel aastal taevast alla õige vara. »
Õpioskuste võistluse võitis Valjala põhikool (1)
20.10.2018. Meelis Kaubi. 18. oktoobril toimus Saare maakonna keskraamatukogus maakonna 6. klasside õpioskuste võistlus. Osa võtsid üheksa kooli (Kuressaare gümnaasium, Valjala PK, Saaremaa ühisgümnaasium, Kuressaare Vanalinna kool, Orissaare gümnaasium, Leisi KK, Tornimäe PK, Lümanda PK, Aste PK) viieliikmelised võistkonnad koos saatja õpetajaga. »
SÜG-is kogutakse raha salatiletiks
20.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Et pakkuda rohkemaid võimalusi tervisliku toidu pakkumiseks, algatasid Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) hoolekogu ja söökla töötajad kampaania salatileti soetamiseks. »
Vilistlane tutvustas KG-s kõnniteerobotit Vilistlane tutvustas KG-s kõnniteerobotit
20.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Kuressaare gümnaasiumi (KG) vilistlane, ettevõttes Starship Technologies töötav tarkvarainsener tutvustas eile Virgo Talk Euroopa koodinädala ehk Europe Code Week raames KG-s autonoomset kõnniteerobotit. »
Arvamus

JUHTKIRI - Sporti, tsirkust ja torti
22.10.2018. MM. Juba teist nädalavahetust jutti kandnuks Saaremaa pealinn Kuressaare auga välja Eesti spordipealinna tiitli. Kui ülemöödunud nädalale panid väärika punkti üksteise võidu ringijõrisevad ralliautod, siis eile joosti viimased kuusteist kilomeetrit kuulsast kolme päeva jooksust. »
Kirikutüli tegi Ukraina suuremaks
22.10.2018. Toomas Alatalu, ajaloolasest ajakirjanik. Nagu teada, tühistas Konstantinoopoli patriarh Bartholomeos hiljaaegu 1686. aastast pärit otsuse, mis andis Ukraina kirikupea väljavalimise õiguse Moskva patriarhile, mis lihtsustatul öeldes tähendas Ukraina õigeusukiriku lahkumist Moskva patriarhaadi alluvusest ehk iseseisvumist ehk autokefaaliat kiriku keeles. »
JUHTKIRI - Vastuolude muutlik tuul
20.10.2018. MM. Maailm kukuks kolinal kokku, kui inimesed saaksid asjadest täpselt ühtmoodi aru. Tähendaks see sisuliselt seda, et keegi ei mõtleks enam edasi ega tagasi. Lihtsalt oleleks. »
Maaelu

Punahirvede arvukus liiga kõrgePunahirvede arvukus liiga kõrge (1)
18.10.2018. Vilma Rauniste. Nii imelik, kui see ka pole, on ka kõige hullem asi millekski hea. Just nii saab öelda Aafrika seakatku kohta, mis Saaremaa metssigadest hõredaks tegi. Selle hind oli aga seakasvatajatele üüratu. Muhulased on aga endiselt hädas kärssninade kaevetöödega, nende õuedesse pole katkutõbised jõudnud ja jahimeestel on jätkuvalt tööd küllaga. »
Põllumajandusjäätmeid saab ära anda valitud kohtadesPõllumajandusjäätmeid saab ära anda valitud kohtades (2)
11.10.2018. Angela Randmets. Paljud Saaremaa talunikud said eelmise sügiseni oma kasutatud silokiled ja -võrgud mugavalt ja tasuta ära vedada lasta kohalikul, Orissaares resideerival ettevõttel Träx OÜ. Nüüd kurdavad talupidajad, et Träx nende kilesid ja võrke enam ära ei vea ja nad ei saa aru, milles probleem. »
Loomaaed kogub taas kõrvitsaid
11.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Tallinna loomaaed kutsub taas kõrvitsakasvatajaid üles, et nad annaksid oma panuse loomaaialoomade toidulaua rikastamisse. Traditsiooniliselt toimub oktoobris suur kõrvitsapidu, millest saavad osa pea kõik loomaaia asukad elevantidest väikeste närilisteni. »
Sport

Õitspuu kolmepäevajooksul saarlaste parimÕitspuu kolmepäevajooksul saarlaste parim
22.10.2018. MM. 45. Saaremaa Kolme Päeva jooks lõppes Harjumaa mehe Ilja Nikolajevi selge võiduga. 42,2 km koguajaks mõõdeti Nikolajevile 2:15.10. »
Vollenaised näitasid kodus võimuVollenaised näitasid kodus võimu
22.10.2018. Gunnar Usin. Saaremaa naiskond näitas laupäeval ja pühapäeval Kuressaare spordikeskuses Eesti naiste meistrivõistluste kahes kohtumises kodupublikule, et ka meistriliigas on kindel medalikurss sihikule võetud. »
Saaremaa VK pistis liiga liidri kottiSaaremaa VK pistis liiga liidri kotti
22.10.2018. Gunnar Usin. Saaremaa võrkpalliklubi meeskond võõrustas laupäeval Credit24 meistriliigas seni täiseduga edenenud Läti klubi RTU/Robež- sardze ja võttis kuiva 3:0 võidu, millega tõusti liigatabelis kolmandaks. »
Intervjuu

Mihkel Tamm: Saaremaale kolimine oli üks paremaid otsuseidMihkel Tamm: Saaremaale kolimine oli üks paremaid otsuseid
20.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Saame Saaremaa vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Mihkel Tammega (30) kokku ühes Kuressaare kohvikus. Sihvakas tumedapäine noormees on sõbralik ja tema olemisest peegeldub üdini positiivsust. Saame siis lähemalt tuttavaks, kes see mees on, kelle juhtida on meie valla kultuuri- ja spordielu. »
Ivar Tänaku autospordile ja poeg Otile pühendatud elu
13.10.2018. Vilma Rauniste. Kahtlemata on Ott Tänak teinud rallimaailmas imet, millega ta on võitnud suurte rahvahulkade südamed ja talle võistlustel täiehingelise kaasaelamise. Et see kõik on saanud juhtuda, on noore mehe nutikuse, riskijulguse ja tohutu töö kõrval vahest kõige olulisem roll olnud isa Ivaril, kelle pühendumist poja ralliteel saab siiralt imetleda. See on olnud isetu ja jäägitu pühendumine poja arengule. »
Marit Tarkin: kõige raskem asi elus on olla laiskMarit Tarkin: kõige raskem asi elus on olla laisk (8)
06.10.2018. Anneli Tarkmeel. Kuressaare gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Marit Tarkin (50) tähistas hiljuti ümmargust sünnipäeva. Ta ise ütleb, et see on väga ilus number, kuigi ega õpilased vist päris täpselt aru saa, mida see number 50 eluaastates tähendab. Kindel on see, et õpilaste keskel jääb hing nooreks. »
Täna loetuimad
Auriga keskus sai kümneaastaseks
Kolme päeva jooksu võitsid Nikolajev ja Kuslap
Edukontoris edendatakse vaimutervist
Saaremaa VK pistis liiga liidri kotti
Keelpillifestival tõi ilusaid hetki
TÕN kestab reedeni
Saarlaste tähtpäevi 2018. aastal
Põllumajandusplastiga seotud probleemid pärinevad vildakast seadusest
Vollenaised näitasid kodus võimu
Õitspuu kolmepäevajooksul saarlaste parim
Suurtäheluku päeval tohib trükitähtedega kirjutada (1)
Kirikutüli tegi Ukraina suuremaks
NutiAkadeemias saab nutikaks
Kultuurikeskuses saab verd anda
Kunstistuudios näeb näitust “Seisundid”
Nädala loetavuse top 5
Auriga keskus sai kümneaastaseks
Kolme päeva jooksu võitsid Nikolajev ja Kuslap
Edukontoris edendatakse vaimutervist
Saaremaa VK pistis liiga liidri kotti
Keelpillifestival tõi ilusaid hetki
Kommentaarid
Suurtäheluku päeval tohib trükitähtedega kirjutada (1)
Minister tähistas valla sünnipäeva palvushommikusöögiga (4)
Ilmatark ennustab peagi lund (3)
Parkimiskohtade põuale haigla parklas head lahendust ei ole (7)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (89)
Kalurid loodavad kormoranimunade hävitamisele (42)
Pihtla vald liisis Jüri Saarele uue maasturi (682)
Laevaehitaja plaanib veel ühe tuuliku püstitamist (74)
Koolivorm – uhkus või tüütus?  (109)
Politsei karistas väidetavat koerte tulistajat rahatrahviga  (275)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2018. Kõik õigused kaitstud