[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 28. märts 2017  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Kiirabi kutsungid: murtud geelküüned ja parmurünnak
28.03.2017. Meedias on palju kõlapinda leidnud teema, et kiirabiarstidel läheb palju auru reageerimaks lihtlabastele väljakutsetele, mis pärsib tegelike abivajajateni jõudmist.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
jaanuar 2017
järgmine kuu
E T K N R L P
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Uudised

Liisa Saaremäel sai kristallkingakeseLiisa Saaremäel sai kristallkingakese
28.03.2017. Pamela Talzi. Ugala teatris toimus esmaspäeval teatri aastaauhindade pidulik üleandmistseremoonia, kus tunnustati taas silmapaistvamaid tegijaid. Ühe auhindadest, kristallkingakese, pälvis saarlane. »
Kohus ei tühistanud harrastuskalurile määratud rahatrahviKohus ei tühistanud harrastuskalurile määratud rahatrahvi
28.03.2017. Ahto Jakson. Kohus jättis oma eilse otsusega jõusse harrastuskalurile Aivar Lepassarele lubatust rohkema nakkevõrkudega kalapüügi eest keskkonnainspektsiooni poolt määratud 200 euro suuruse rahatrahvi. »
MEIE MAA TV: Noortele jagatakse merepääste kogemusiMEIE MAA TV: Noortele jagatakse merepääste kogemusi
28.03.2017. Pamela Talzi. Viimastel nädalatel on Kuressaare politseijaoskond korraldanud maakonna 8. klasside õpilastele interaktiivseid mereohutuse tunde “Meri ja mina ka!“. Kokku jagatakse teadmisi 16 koolis 300 õpilasele. Koolitus lõpeb praktilise osaga, mis viiakse läbi basseinis, kus saadud teadmised läbi harjutatakse. »
Töö- ja karjäärimess tuleb seekord suuremanaTöö- ja karjäärimess tuleb seekord suuremana
28.03.2017. Sigrid Osa. Homme toimub kolmandat aastat järjest Kuressaare kultuurikeskuses Saaremaa töö- ja karjäärimess, mis seekord saali lausa kummi ajab. Tänavu on väljas 30 tööandjat ja seitse koostööpartnerit. »
Ema käis mandril lapsi otsimasEma käis mandril lapsi otsimas
28.03.2017. MM. Eile õhtul TV 3 eetris olnud saatest “Kuuuurija” selgus, et mullu sügisel kohtu määrusega kahest lapsest ilma jäänud naine võttis ette Tallinna sõidu eesmärgiga oma järeltulijad pealinnas kasuperest üles otsida. »
Pussitaja pääses vanglakaristusestPussitaja pääses vanglakaristusest
28.03.2017. Ahto Jakson. Mullu suvel Kuressaares kannatanule noaga kõhtu löönud kodakondsuseta mees pääses eilse kohtuotsuse järgi tingimisi vangistusega, kuigi prokurör küsis talle varem karistuseks nelja aasta pikkust reaalset vangistust. »
Kohvik Nautleja avab lossipargis peagi uksedKohvik Nautleja avab lossipargis peagi uksed (4)
28.03.2017. Sigrid Osa. Juba 28. aprillil avab uksed kohvik Nautleja, mis asub lossipargi serval paiknevas pastellrohelises majakeses. Varem tegutses hoones ZurraMurra uisulaenutus. »
Prokurör Maripuu lahkub aprillis tööltProkurör Maripuu lahkub aprillis töölt
28.03.2017. Ahto Jakson. 18 aastat Saaremaal prokurörina töötanud Svetlana Maripuu (pildil) lahkub alates 1. aprillist ametist, uut prokuröri tema asemele veel määratud ei ole. »
Sotsiaalmeedia aitas juhtumit lahendadaSotsiaalmeedia aitas juhtumit lahendada
28.03.2017. MM. Ööl vastu pühapäeva oli politseil tegemist ulja autojuhiga, kelle agressiivne sõidustiil ilmselt nii mõnegi liikleja välja vihastas. »
Väikesaared saavad küsida toetustVäikesaared saavad küsida toetust
28.03.2017. MM. Esmaspäeval avas rahandusministeerium väikesaarte programmi taotlusvooru, mille eesmärk on muuta väikesaarte kogukondadele osutatavad esmatähtsad teenused kättesaadavamaks ja parandada nende kvaliteeti. Programmi maht on tänavu 640 000 eurot. »
Valjalas peeti pidupäevaValjalas peeti pidupäeva
27.03.2017. Ivika Laanet-Nuut. Laupäeva õhtul toimus Valjala rahvamajas pidulik kontsert-aktus, mis võttis kokku terve nädala kestnud sünnipäevanädala. »
Sandlas said kokku maakonna käsitöölisedSandlas said kokku maakonna käsitöölised
27.03.2017. Ivika Laanet-Nuut. Laupäeval sai Sandla kultuurimajas teoks järjekordne Saare maakonna käsitööpäev. Kui Meie Maa keskpäeval kultuurimaja külastas, käis töötubades vilgas tegevus. »
Kuursaali kinoõhtusöögil vaadatakse “Novembrit”Kuursaali kinoõhtusöögil vaadatakse “Novembrit”
27.03.2017. Sigrid Osa. 30. aprillil tuleb Kuressaare kuursaalis kinoõhtusöök koos krattide, mummide ja tontidega. Üheskoos vaadatakse “Novembrit” ja süüakse head-paremat. »
Ühendvald ühtlustab sporditöötajate tasudÜhendvald ühtlustab sporditöötajate tasud
27.03.2017. Pamela Talzi. Kolmapäeval toimunud MTÜ Saaremaa Valdade Spordiliidu (SVSL) üldkoosolekul arutleti muu kõrval ka liidu tuleviku teemadel. »
Linnavalitsus kingib puuistikuidLinnavalitsus kingib puuistikuid
27.03.2017. Pamela Talzi. Juba 40 aastat on Kuressaares korraldatud “Kauni kodu” konkurssi. Selle väärtustamiseks kingib linnavalitsus soovijaile puude istikuid. »
Mis juhtus? Mis juhtus?
27.03.2017. MM. Politsei teenindas nädalavahetusel kokku 15 väljakutset. Neist neljal korral anti teada joobekahtlustega juhtide kohta, kellest omakorda kahel ka joove tuvastati. »
Särjepüük kogub hooguSärjepüük kogub hoogu (1)
25.03.2017. Sigrid Osa. Üks esimesi kevademärke on Nasval läbi aastate olnud pikk autoderivi, mille omanikud kaldal õngesid leotavad. Tänavu läks hoogne püük lahti juba nädala eest. »
GOSPA tähistab Georg Otsa  97. sünniaastapäevaGOSPA tähistab Georg Otsa 97. sünniaastapäeva (1)
25.03.2017. Pamela Talzi. Eile ja täna esinevad GOSPA-s Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli õpilased, kes tema meloodiaid kaasaegsesse särtsakasse võtmesse pannes teevad suurmeistrile omalt poolt sügava kummarduse. Kontsert algab mõlemal õhtul kell 9 ja on tasuta. »
Tillunire sai puhtaksTillunire sai puhtaks (6)
25.03.2017. MM. Märtsi algul löödi Tika talust tellitud kopp Tilluniresse. Plaan oli ainus väina pooli ühendav kraav puhastada setetest ja suudmed pilliroost, tagamaks veele vaba vool, kaladele rände ja väiksematele veesõidukitele tammi alt läbipääs. Eile saadi töödega ühele poole. »
Peaministri visiit Ruhnu jäi jälle äraPeaministri visiit Ruhnu jäi jälle ära (3)
25.03.2017. Sirli Tooming. Eile oli peaminister Jüri Ratasel kavas külastada Ruhnu saart, ent see lükkus edasi, seekord mitte kehvade ilmaolude tõttu, vaid seoses tema töövisiidiga Rooma. »
Arvamus

JÜRI PINO: Noorus ei ole hukas. Kahjuks
28.03.2017. Jüri Pino, kirjamees. Vaat vanasti – kuidas peaks üks toi veel oma heietust alustama? –, siis oli ikka sai lõhnavam ja noorus korralikult hukas. »
MARIA KALJUSTE: Tubli, Vladimir Putin!MARIA KALJUSTE: Tubli, Vladimir Putin! (4)
28.03.2017. Maria Kaljuste, ettevõtja, EKRE Saaremaa piirkonna juht. On teada tõde, et Euroopa rahvuslastest suur osa ei tee omavahel koostööd ja seda väga lihtsal põhjusel – paljud Euroopa konservatiivid on sügavalt venemeelsed. Või vähemalt nad arvavad, et on, lähtudes propagandistlikust illusioonist. »
MÕTE: Õhtud jälle valgemad
28.03.2017. Gunnar Usin. Tõenäoliselt on tänaseks ka tsitadellides elavad inimesed aru saanud, et keskpäevased uudised algavad raadios kell 12, mitte kell 11. »
Maaelu

Põllumehed annavad kevade ootuses viimast lihvi masinatele
23.03.2017. Vilma Rauniste. Ilmaprognoosid on lubanud heitlikku ja vinduvat kevadet, aga ka ootamatut soojalainet, nii et põllule minekuks tuleb valmis olla – põld hilinejat ei soosi. »
Kodulinnud gripiohus, linnukasvatajad probleemi eesKodulinnud gripiohus, linnukasvatajad probleemi ees
23.03.2017. Vilma Rauniste. Euroopas leviv linnugripp seab kodulindude pidamisele piirangud: 1. aprillist on lindude pidamine lubatud siseruumides, kuhu ei pääse ligi metslinnud. »
Külade hääl volikogusse!Külade hääl volikogusse! (6)
26.01.2017. Vilma Rauniste. Laupäeval said Tallinnas kokku Eesti külavanemad ja liikumise Kodukant aktivistid, kokku ligi poolteistsada külaelu kestmise pärast muretsevat inimest. Neist Saare maakonnast oli foorumil suurim delegatsioon – 18 külavanemat ja seltsi aktivisti. »
Sport

Maali Kanemägi ja Kaisa Õunpuu sihivad pronksi
28.03.2017. MM. Eesti naiste võrkpalli meistriliigas asus TTÜ/Tradehouse pronksiseerias Tallinna ülikooli vastu mängudega juhtima 2:0. »
Kuusk alistas Embrichi
28.03.2017. MM. Epeevehklemise GP-etapil Budapestis jäi Saaremaa juurtega Kristina Kuuse laeks kaheksandikfinaal, kus ta pidi kaotuse tulemusega 10:15 vastu võtma korealannalt Injeong Choilt, kirjutab Delfi Sport. »
Auväärt Tallinnas teine
28.03.2017. MM. Laupäeval toimus Tallinna petangihallis paarismängu reitinguvõistlus. Saaremaa petanker Urmo Auväärt saavutas koos mandrimehe Kaido Kopeliga märkimisväärse teise koha. Ühtlasi oli see tema esimene võistlus Saku petangiklubi eest. »
Intervjuu

Alo Heinsalu – mees, kes teab valimistest kõikeAlo Heinsalu – mees, kes teab valimistest kõike (5)
25.03.2017. Sirli Tooming. “Kuidas selle Tillunirega siis ikkagi jääb: inimtekkeline või looduslik, kanal või oja, nagu veekogude registris märgitud on?” »
Anna-Maria: armastusest tuleb rääkida ikka uuesti ja uuestiAnna-Maria: armastusest tuleb rääkida ikka uuesti ja uuesti
04.03.2017. Heli Salong. Anna-Maria Penul (38) on tugevad Saaremaa juured, aga oma raamatutes ja lugudes kirjutab ta siiski rohkem suurest maailmast. Ta on naine, kes ei väsi iseennastki üllatamast ning ikka tahab ta ennast proovile panna ja leida oma elust mitte just kõige tavapärasemaid külgi. »
Tarmo Soomere: hullud ideed on väga head!Tarmo Soomere: hullud ideed on väga head! (1)
18.02.2017. Andres Kalvik. Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere julgustab inimesi käima ajaga kaasas ja vabanema hirmudest. Mis oli välistatud aastakümnete eest, ei pruugi olla seda nüüd. Intervjuus Meie Maale pidas hinnatud mereteadlane tõsiselt kaalumist väärivaks ideeks libauudisena ajakirjandusest läbi käinud tuumajäätmete säilitamist Saaremaa maapõues. Veel rääkis professor sellest, mismoodi Saaremaa maapinda juurde saab, kuidas saarele rikkust tuua ja kas Eestimaa talved jäävadki nii pehmeks. »
Täna loetuimad
MARIA KALJUSTE: Tubli, Vladimir Putin! (4)
Ema käis mandril lapsi otsimas
MEIE MAA TV: Noortele jagatakse merepääste kogemusi
Kohvik Nautleja avab lossipargis peagi uksed (4)
Sotsiaalmeedia aitas juhtumit lahendada
Kiirabi kutsungid: murtud geelküüned ja parmurünnak
Kohus ei tühistanud harrastuskalurile määratud rahatrahvi
Pussitaja pääses vanglakaristusest
Töö- ja karjäärimess tuleb seekord suuremana
Prokurör Maripuu lahkub aprillis töölt
JUHTKIRI - Tule appi!
Väikesaared saavad küsida toetust
Kevadjooksu võitsid Mairo Mändla ja Liina Silluste
Eliisa Peit on meistritiitli lävel
MÕTE: Õhtud jälle valgemad
Nädala loetavuse top 5
Mis juhtus?
MARIA KALJUSTE: Tubli, Vladimir Putin! (4)
Ema käis mandril lapsi otsimas
MEIE MAA TV: Noortele jagatakse merepääste kogemusi
Kohvik Nautleja avab lossipargis peagi uksed (4)
Kommentaarid
MARIA KALJUSTE: Tubli, Vladimir Putin! (4)
Peaministri visiit Ruhnu jäi jälle ära (3)
Kas nooruke Lember saab linnavalitsusse? (30)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (13)
Kohvik Nautleja avab lossipargis peagi uksed (4)
Põllumees Tõnu Post valiti aasta tippjuhiks (9)
RAIVO AEG: Sõmerast – kaalutletult (27)
TOOMAS KÜMMEL AINULT MEIE MAAS: Kogu tõde haldusreformist (1.) (11)
IRL võib madalseisule vaatamata Saaremaa volikokku pääseda (5)
Vello Lõugasega Kaalist ja Kahtlast (3)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2017. Kõik õigused kaitstud